Horáky KIPI

Inovatívny horák s rotačnou spaľovacou komorou spôsobil revolúciu na trhu s biomasou. Vďaka patentovaným technológiám rieši kľúčové problémy s prevádzkou vykurovacích zariadení na peletový pohon a je takmer bezúdržbový, mimoriadne ekonomický a ekologický. Nami vyvinutý ROTARY rotačný horák je prvým horákom tohto typu na trhu. Táto technológia je chránená patentom Patentového úradu Poľskej republiky. Aktuálne sú v našej ponuke horáky s výkonom od 3 do 300kW.

ROTARY PLUS ROTAČNÝ HORÁK

ROTARY PLUS ROTAČNÝ HORÁK ( text kde je poľsky napísane PALNIK OBROTOWY ROTARY PLUS)

Vyznačuje sa prácou iba na odsávacom ventilátore. To zaručuje zvýšenie energetickej účinnosti a jednoduchšie nastavenie horáka, ako aj bezpečnosť zariadenia. Okrem toho sa vyznačuje udržiavaním konštantných parametrov množstva vydávaného paliva, znížením koeficientu lambda použitím svetelného kanála fotodetektora a použitím systému recirkulácie výfukových plynov.

Horák na pelety ROTARY PLUS je dostupný vo výkonoch 10 kW, 16 kW, 20 kW, 26 kW a 36 kW.

Rozmery a technické špecifikácie sú rovnaké ako pri štandardnom ROTARY horáku.

AKO FUNGUJE ROTAČNÝ HORÁK?

Spaľovacia komora rotuje a čistí popol a trosku, vďaka čomu horák pracuje neustále efektívne, bez výpadkov výkonu a nikdy sa nezanáša. Horák využíva aj systém delenia vzduchu na primárne a dohorenie, čo zaručuje efektívne spaľovanie peliet, aj keď je jeho kvalita mimo klasifikácie DIN. Vďaka patentovanému riešeniu ložísk a starostlivo vyrobenej komory pece je zariadenie odolné a spoľahlivé.

VÝHODY ROTAČNÉHO ROTAČNÉHO HORÁKA

Šetrenie

Šetrenie s horákmi na pelety KIPI je veľmi jednoduché, čo je do značnej miery spôsobené technologickým pokrokom našich zariadení. Využívame synergiu všetkých výhod peliet, inovatívny horák a efektívnu kontrolu. To znamená, že vykurovanie vášho domova sa môže stať ekologickým a ekonomickým ako nikdy predtým! Práve výrazné zníženie nákladov na palivo je jedným z hlavných dôvodov, prečo horáky KIPI na pelety ich majitelia tak oceňujú.

Pohodlie

Úspora málokedy ide ruka v ruke s komfortom obsluhy vykurovacieho zariadenia. Najčastejšie je potrebné hľadať kompromis medzi týmito dvoma žiaducimi vlastnosťami. Horáky na pelety KIPI dokazujú, že to môže byť úplne inak. Vďaka inovatívnemu dizajnu a inteligentnému ovládaniu je používanie našich zariadení prakticky bezúdržbové. To však nie je všetko. Prevádzku kotla je možné kontrolovať bezdrôtovo pomocou vyhradenej mobilnej aplikácie alebo počítača s prístupom na internet.

Ekológia

Horáky KIPI spĺňajú najprísnejšie normy na vypúšťanie škodlivých látok do ovzdušia, vďaka čomu ich označenie ekologické nie je len prázdna fráza. Výberom našich zariadení sa však môžete spoľahnúť na oveľa viac. Spaľovanie peliet je sprevádzané minimalizáciou množstva popola a prachu. To výrazne uľahčuje udržiavanie kotolne v čistote. Ekonomika, komfort a ekológia sú tri hlavné charakteristické znaky horákov KIPI.

5 NEZÁVISLÝCH HYDRAULICKÝCH SYSTÉMOV

Je potrebné pripomenúť, že tepelné čerpadlá HERO vám umožňujú spravovať až 5 nezávislých hydraulických systémov. Vďaka ovládaču a izbovým termostatom sú regulované automaticky v závislosti od vonkajšej a vnútornej teploty v daných miestnostiach.

Štandardná výbava :

Voliteľná výbava:

Zásobníky

Zásobníky na pelety, ktoré vyrábame, sa vyznačujú modulárnou štruktúrou, ktorá uľahčuje ich prepravu a inštaláciu na miesto určenia. Boli navrhnuté tak, aby čo najefektívnejšie využili objem zásobníka. Sú vyrobené z pozinkovaného plechu. Sú prispôsobené na podávače s vonkajšou rúrou 70 mm. Okrem štandardnej ponuky veľkostí zásobníkov v uvedených v tabuľke vieme našim zákazníkom pripraviť zásobník špeciálne na mieru – rozmerovo aj tvarovo. Klient, ktorý potrebuje individuálne riešenie, dostane profesionálne pripravený projekt s cenovou ponukou.

KIPI ZÁSOBNÍKY SÚ

Podávač slúži na dopravu paliva zo zásobníka – funguje ako dávkovač peliet. Je vyrobený z nerezovej rúry a je navyše vybavený priehľadným okienkom (hľadáčikom), ktorý umožňuje sledovať chod podávača.

 

Skladá sa zo špirály umiestnenej v nerezovom potrubí, ktoré umožňuje dopravu peliet zo zásobníka do horáka. Podávač je poháňaný prevodovým motorom, pričom prúd peliet podávaný do horáka je regulovaný regulátorom.

 

Ponúkame podávače s dĺžkou 2 až 5 m – vertikálne aj horizontálne. Okrem toho vyrábame podavače aj na mieru.

OVLÁDACIE PANELY  

Moderné vykurovacie zariadenia vyžadujú použitie inovatívnych regulátorov. Automatizácia do značnej miery určuje náklady a komfort prevádzky vykurovacieho systému. Ovládacie zariadenie by sa malo vyberať predovšetkým s prihliadnutím okrem iného na faktory, ako sú:

PREČO JE KONTROLA DÔLEŽITÁ?

Umožňuje riadiť vykurovanie v objekte a znižuje spotrebu paliva až o niekoľko desiatok percent. Umožňuje optimálne spaľovanie paliva, riadi chod čerpadiel, podávača peliet a ventilátora, dodávajúceho vzduch do spaľovacej komory. Používateľovi poskytuje bezpečnosť vďaka použitým systémom (vrátane zvukových alarmov). Voliteľne umožňuje ovládať prevádzku a meniť parametre horáka cez internet. Naše horáky využívajú najmodernejšie riadenie – regulátory renomovanej firmy PLUM.

ĎIAĽKOVÉ OVLÁDANIE

Vieme, aký dôležitý je komfort pri používaní vykurovacích zariadení. Preto sú v našej ponuke izbové termostaty eSTER, ktoré umožňujú riadiť vykurovanie bez návštevy kotolne. Navyše, vďaka internetovému modulu ecoNET je možné ovládať cez internet pomocou smartfónu alebo notebooku, čo je veľká vymoženosť. Bez ohľadu na to, kde sa nachádzame – v práci alebo na dovolenke, sme schopní riadiť naše kúrenie. Ďalšou vymoženosťou je možnosť rýchlej kontroly servisným technikom v prípade akýchkoľvek problémov s obsluhou inštalácie.

DIAĽKOVÉ MOŽNOSTI

Internetový modul s mobilnou aplikáciou plní správcovskú a servisnú funkciu. Podporuje a riadi on-line prevádzku vykurovacích zariadení cez Wifi aj z mobilnej aplikácie

EcoSTER 200 izbový panel DIAĽKOVÉ OVLÁDANIE S ÚROVNE MIESTNOSTI

EcoSTER 200 je diaľkový ovládací panel s funkciou izbového termostatu.

IZBOVÝ PANEL ecoSTER TOUCH

DIAĽKOVÉ OVLÁDANIE Z FUNKCIOU IZBOVÉHO TERMOSTATU Z MIESTNOSTI

ecoLAMBDA
OPTIMALIZÁCIA NA NAJVYŠŠEJ ÚROVNI

Elektronické zariadenie určené na meranie a reguláciu obsahu kyslíka v spalinách